Phasellus vitae hendrerit mauris nec suscipit

Read More

Fusce porttitor tincidunt urna diam suscipit

Read More

Cras dui lectus blandit semper rhoncus dictum

Read More

Бикот треба да внимава на исхраната, Ракот ќе ги реши сите проблеми, Водолијата има мали љубовни проблеми. ОВЕН Може да се надевате дека ќе бидете задоволни со деловната ситуација. Полека ќе го остварите напредокот кој го посакувате. Решивте со партнерот да остварите значајни промени во односот. Сосема добро здравје.

0 131

Во продолжение прочитајте кои хороскопски знаци според мислењето на астролозите се исклучително сложени за да ги анализирате Некои луѓе поради својот карактер делуваат збунувачко и колку да се обидувате да сфатите што размислуваат, никако не ви поаѓа од рака.. Еве кои се тие:

0 88

Според некои традиционални сфаќања, новороденото бебе не се изнесува од дома 40 дена, а потоа му се пее молитва во црква кога ќе биде подготвено за таканареченото запознавање со останатите. Макекенката Катарина Ивановска пред неполн месец стана мајка по вторпат и на свет ја донесе ќеркичката Кира, а веќе таа и мама се заедно во …

0 110

Тамара Тодевска беше ѕвездата на вечерта на 34-то издание на „Макфест“. Таа ниту се натпреваруваше, ниту пак победни во вистинска смисла на зборот, но затоа буквано ја крена атмосферата на фестивалот во ревијалниот дел. Публиката ја пречека со громогласен аплаус,

0 226

Овенот е емотивно незадоволен, Вагата нема дилеми за своите чувства, среќата е на страната на Рибите. ОВЕН Делувате расеано иако не сте такви. Пред вас е период во кој тешко ќе прифаќате одговорност. Емотивно сте незадоволни и пред вас е една голема дилема – да си отидете или да останете. Можни се проблеми со циркулацијата. …

0 120

Решивте да го зголемите нивото на физичка активност и да го доведете телото во топ форма. Трчањето е одличен избор на активност. Денеска се достапни најразлични апликации што го мерат нивото на физичка активност, колку сте истрчале, со какво темпо, колку калории сте потрошиле… и сето тоа е достапно на вашиот смартфон.

0 49

Познатата српска поп-рок пејачка призна дека има невообичаен ритуал секој пат кога ќе треба да се појави на сцената.

0 151

Научниците имаат добри причини да тврдат дека сексуалната интимност е една од најважните компоненти на човечкиот живот. Иако можеби не сте свесни за тоа, кога ќе престанете да водите љубов, во вашето тело се одвиваат одредени процеси.

0 251

За еден маж да го задржи оптималното ниво на тестостеронот и другите хормони кои му помагаат во неговиот „перформанс“ во креветот, мора да внимава и како се храни. За сето тоа да функционира како што треба, влијанието на стресот треба да се сведе на минимум, но и да се зачува правилната работа на кардиоваскуларниот систем. …

0 73

Сестрите Тамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ важат едни од попознатите македонски пејачки, а тоа не е чудно кога потекнуваат од музичко семејство. Едната живее на скопска адреса, а другата е постојано на релација Белград – Скопје, но секогаш се поддршка една на друга.

0 48