Phasellus vitae hendrerit mauris nec suscipit

Read More

Fusce porttitor tincidunt urna diam suscipit

Read More

Cras dui lectus blandit semper rhoncus dictum

Read More

Тамара Тодевска преку твит им посака много среќа во вечерашниот настап на Србија на Евровизија. Тоа е прекрасната моја фамилија и ве сакам вели таа. Твитот можете да го видите испод…

0 98

“По долгата недела полна со обврски, време е за домашна забава”, порача пејачката Лејди Гага со фотографија на која позира топлес пред базен, држејќи коктел во едната рака. Иако денес максимално ужива во своето богатство и љубовта која ја стекнала од фановите, Гага има сериозен здравствен проблем.

0 133

Легендарниот светски шампион во Формула 1 по страшната несреќа на скијање, кога тешко ја повреди главата веќе пет години живее скоро во целосна изолација. Семејната вила во која живее  седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер е затворена за јавноста, барем до сега.

0 79

Во сончевите предели на Неготино, во близина на селото Долни Дисан од неодамна работи нова винарија. Лозовите насади веќе неколку години жедно растат и созреваат до вистинската модро црвена боја, бојата на интензивното црвено вино оплеменето од осончаното македонско виногорје. Тука, подзатскриена меѓу насадите што ја опкружуваа, од 2011 година работи словенечката семејна винарија

0 57

Стрелецот е разочаран, Рибите имаат нова работа, Бикот има врска на далечина, Шкорпијата ќе се смири со партнерот. ОВЕН Можеби ќе имате повеќе обврски од што сте навикнале и нема да ви биде лесно да излезете на крај. Доколку сте слободни, може да очекувате почеток на нова љубовна врска која би траела долго.Помали проблеми со …

0 137

Научете како да го одржите оптималното ниво на хормоните и вашата кожа, коса и нокти ќе ви бидат благодарни. Според научниците, нашето тело синтетизира околу 100 хормони од кои 6 се важни за убавината на жената. Тие придонесуваат за еластичност на кожата, нè одржуваат млади, па дури и придонесуваат за добро расположение.

0 168

Пенисот треба да се мие секој ден, особено кога вежбате, маструбирате или едноставно се испотите под половината, тврди урологот Дариус Падух. Ова е поради тоа што вашето меѓуножје преставува темно и влажно подрачје кое е идеално за размножување на бактериите и ширење на непријатна миризба,

0 75

Иако во последната седмица најактуелни се фудбалските екипи на Ливерпул и Тотенхем, кои со спектакуларни пресврти успеаја да обезбедат место во големото финале на Лигата на шампионите, сепак најголемите херои на Стариот континент се ракометарите на Вардар, барем според хрватскиот портал „Индекс“.

0 71

Деновиве во домашните медиуми се појави информација дека атрактивната македонска убавица со интернационална модна кариера, Катарина Ивановска е бремена со второ. Ваквите објави започнаа откако таа го откажа учеството на Скопскиот маратон, каде трча секоја година.

0 108

Ова годинешното издание на „Евровизија“ ќе се одржи во Тел Авив, Израел. Претставниците на државите – учеснички неколку дена во се Тел Авиви каде што веќе се финилизираат подготовките за нивното претставување. Тие деновите ги поминуваат во давање на интервјуа, пресови, проби, дружење…

0 134