Елена Миленковска „брои ситно“: „Едвај чекам да го запознаам…“ (ФОТО)

Read More

Најмладиот брат на Новак Ѓоковиќ во врска со сексапилната пејачка: Ѓорѓе „ја смува“ Теодора! (ФОТО)

Read More

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Read More

IN TREND TODAY

Популарната ТВ водителка Лила Филиповска, секогаш е актуелна во јавноста, како за она што и се случува на приватно поле, така и на професионален план кога е во прашање квизот „Се или нешто“ кој го води години наназад, а моментално е во мирување или пак инфлуенсерството во кое е сериозно успешна. За Лила се знае …

Хероината од „Медена земја“, македонскиот документарен филм кој беше номиниран за „Осакар“, повторно се соочува со истите проблеми како од нејзиното секојдневние кое беше документирано со камера и прикажано пред целиот свет. Во интервју за порталот „ММС“, Атиџе вели дека не се плаши од ситуацијата со коронавирусот, туку се плаши од лошите луѓе кои неодамна и …

Најдовме совршен модел на фустанот. Без сомнение, секоја жена ќе го сака. Фустаните кои изгледаат како кошули се апсолутен хит веќе некое време. Штом се појавија, тие ги освоија срцата на многу жени, и има многу причини за тоа. Покрај тоа што се практични и можат да се комбинираат со скоро сите обувки и додатоци, …

Тони Брекстон е една од најуспешните R&B пејачки, а ни остана во сеќавање по неверојатните балади. Иако опадна нејзината популарност која ја уживаше од почетокот на 1990 година до почетокот 2000тата, Тони и понатаму објавува синглови. Но фановите посебно ги распамети фотографијата во бикини на која едноставно никој не може да поверува дека има 52 …

Џозеф Баен (22) е син на Арнолд Шварценегер (72), кој славниот актер го доби со својата љубовница, дадилката на неговите деца, и иако првично не сакаше да го признае, тој на крајот сепак го стори тоа. Џозеф завршил училиште на Факултетот за бизнис и менаџмент минатата година, а очигледно ги повлекол гените на татко му …

„Повеќе немам трпение за некои нешта, не затоа што сум станала арогантна, туку едноставно затоа што стигнав до степен во својот живот кога не сакам да го трошам своето време на нешто кое ми нанесува болка или не ми е пријатно.“ „Немам трпение за цинизам, претерана критичност или желби од било каков облик. Ја изгубив …

Социјалното дистанцирање на плажите ова лето ќе се применува низ сите плажи во светот. Многубројни летувалишта ширум светот морале да пронајдат начин како успешно да го остварат социјалното дистанцирање на плажите оваа година. Додека Италијанците имаа идеја за развивање лежалки од плексиглас и големи куполи од бамбуси, во Франција примениле едноставна варијанта. Плажите се заградени …

MENU

Back
Widgets on side panel

Don’t miss