Големиот борец на теренот, Стојанче Стоилов не беше во можност да им помогне на своите колеги на средбата против Грција. Тој го пропушти овој меч поради оперативен зафат на коленото извршен веднаш после враќањето од Турција, но не испушти можност да им честита на своите колеги.

0 56

Како што веќе Вистина.ком.мк ексклузивно ви најави во еден од претходните написи, вчеравечер, 16 јуни 2019 во еден од елитните скопски хотели се случи и најавената свадба, на која на едно место се собраа најпознатите и најпопуларни, македонски естрадни фаци.

0 161

Близнаците се нестабилни на љубовно поле, Ракот има нови деловни можности, Вагата е подготвена за сериозна врска. ОВЕН Пред вас е одличен ден за промени, па ако сте планирале некоја промена ќе бидете успешни и задоволни. Ви се допаѓа личност која веќе некое време ви покажува одредени симпатии. Стабилна здравствена состојба.

0 110

Српскиот моден дизајнер Саша Видиќ вели дека тој и пејачката Цеца Ражнатовиќ престанале да се дружат, бидејќи со години односот им била како да живеат во лош брак! Дизајнерот и пејачката 18 години беа неразделни, но последната година, на изненадување на многумина, ги заладија односите.

0 131

Лондон е светска туристичка дестинација, а сега има уште една причина заради која треба да го посетите овој феноменален град. Лондон од секогаш важи за место во кое се ужива во големи количини на пиво и каде различни пабови се наоѓаат буквално на секој агол. Иако овие места нудат многу забава,

0 62

На снимката е дадено како куче го тегне детето за фунстанчето и не му дозволува да влева о водата за да не се натопи или удави. Ова е уште еден доказ дека кучињата се паметни и интелигентни животни. Сето тоа погледнете го во ова ВИДЕО…

0 66

Оваа сезона во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ , секој од кандидатите има свој ментор. Македонецот Огнен Здравкоски за свој ментор ја одбра Марија Шерифовиќ, а овој четврток ќе се претстави во финалето.

0 122

Учесниците во реалното шоу „Задруга2“, минатата ноќ ја минаа во базен, а Луна Ѓогани го почести своето момче Mрко Миљковиќ со опасно жежок танц. Луна беше во мокра маичка и танга бикини, а во еден момент толку многу се опушти што не само на Марко туку и кај останатите момци и оние што гледаа на …

0 181

Сите бегаат од змијите а тој направи дури селфи со кобрата како стои исправена и гледа кон него. Се чудам на храброста што ја има овој човек кој што успеа да се слика со кобрата за што немам доволно информацији дали потоа го има нападнато или го каснато. Погледнете ја сликата испод…

0 87

Слабеењето никогаш не е лесен процес и на истиот влијаат голем број наши навики, а дури и најситната промена може да ни помогне за побрзо симнување на масните наслаги…ѐпомеѓу останатото, британските истражувачи докажале дека консумирањето на една намирниц пред спиење може да ја поттикне побрзата работа на метаболизмот.

0 144