ЗАБАВАЛАЈФСТАЈЛМУЗИКАЏЕТСЕТ
Trending

Модерна дама: Вака изгледа мајката на Мартин и Стефан од „Некст тајм“ која наполни 60 години (фото)

Дуото од „Некст тајм“, Мартин и Стефан, како и нивниот постар брат Филип деновиве имаа убав повод за славење.

Имено, причината поради која славеа и се радуваа беше 60-тиот роденден на нивната мајка Сузана.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/СУЗАНАФИЛИПОВСКА

Но кој би рекол дека оваа модерна дама со младешки изглед е токму мајката на Мартин, Стефан и Филип. Таа  изгледа многу модерно, згодно и дамски за нејзините години. Дефинитивно, за неа важи правилото: годините се само бројка.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/СУЗАНАФИЛИПОВСКА

Мартин на својот „Инстаграм“ профил со гордост објави фотографија на која позира со нивната мајка Сузана и браќата Стефан и Филип, а во описот на истата напиша:

„Среќен 60-ти роденден мајко  @suzanafilipovska, вистинска инспирација“.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/МАРТИНФИЛИПОВСКИ

Под објавата се нижеа честитки и убави желби за роденденот, но и пофалби за изгледот на Сузана.

Извор: vistina.com.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close