СПОРТФУДБАЛ

Аталанта ја совлада Фиорентина во Фиренца

Со победата над Фиорентина, Аталанта покажа црвста игра а и покажа со 1:2 како се игра на позитивен резултат во Фиренца. На противникот Валенсија во лигата шампиони нема да му биде ниту малку лесно со новото италијанско чудо, така да ќе треба да покаже много цврста а и стабилна игра против Аталанта. Валенсија во дуелот ќе влезе како благ фаворит кој за разлика од Аталанта ја има а и знае како се освојува Лига на Шампиони.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close