НОВОСТИСВЕТ

Трамп порача дека „засекогаш“ ќе биде претседател

Сенатот на САД го ослободи Доналд Трамп од двете обвиненија кои беа покренати против него.

Со тоа, заврши процедурата за отповикување на претседателот Доналд Трамп.

Како што се очекуваше, резултат од денешното гласање во Сенатот е ослободување од обвиненијата и по двата предмета на импичментот, злоупотреба на власта и попречување на работата на Конгресот.

На тој начин вината од претседателот е симната и тој продолжува да владее како шеф на државата.

Кратко откако беше донесена оваа одлука, тој на неговиот профил на Twitter објави видео во кое порача дека „засекогаш“ ќе биде претседател.

Извор: kajgana.com

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close