СПОРТТЕНИС

Каролина Гочева на социјалните мрежи му поласка на Новак Ѓоковиќ (фото)

Новак Ѓоковиќ по осми пат стана шампион на Австралија Опен, откако во финалето по пет сета беше поуспешен од Доминик Тием.

Кога беше најпотребно, српскиот тенисер играше на највисоко ниво и заслужено се израдува на нова титула во Мелбурн.

По тој повод многу јавни личности преку социјалните мрежи истакнаа колку се горди на најдобриот светски тенисер.

Освен од уметниците од српската естрада, Новак честитки доби и од македонските јавни личности.

Една од нив беше и македонската пејачка Каролина Гочева која во кратктите приказни на „Инстаграм“ објави фотографија од тенисерот, а во описот на истата напиша: „Еден и единствен“.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/КАРОЛИНАГОЧЕВА

Освен Гочева, на Ноле му поласка и македонската дива Калиопи која напиша: „Браво шампионе“.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/КАЛИОПИ_ОФФИЦИАЛ

Огенен Здравкоски, Јоце Панов и Дарко Спејко исто така следеа Австралија Опен, па на социјалните мрежи објавија фотографија од Ѓоковиќ каде го бакнува пехарот.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ

ФОТО: ПРИТНСРКИН/ИНСТАГРАМ

За српскиот тенисер ова е осми трофеј во Мелбурн и 17-ти на Грен слем турнирте. Вкупниот награден фонд на АО изнесуваше 49 милиони долари.

Извор: vistina.com.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close