ДЕЦА И СЕМЕЈСТВОЛАЈФСТАЈЛРАКОМЕТСПОРТ

Еве ја вистината и деталите дека Столе Стоилов ќе стане татко!

Деновиве изненадување беше што во домашните медиуми се појави вест дека еден од нашите најдобри ракометари – Столе Стоилов, наскоро ќе игра уште една многу важна позиција во својот живот- ќе стане татко!

Иако некои со мала доза на несигурност ја примија оваа информација, со оглед на тоа што ракометарот не се огласи во јавноста, и истата не ја потврди, екипата на естрадниот ТВ магазин „Бекстејџ“, успеа да дојде до вистина од извор близок до семејството чие барање е да остане анонимен.

ФОТО:СТОЛЕ СТОИЛОВ/ИНСТАГРАМ

Среќната новост за приновата ја потврди и откри дека Столе за неполни седум месеци ќе се реализира за првпат во улогата на татко.

Избраничката на Стоилов, односно мајката на неговото идно дете се вика Деница и по професија е уметник. Заедно се замо неколку месеци, а нејзиниот Инстаграм профил е полн со објави и фотографии со нејзините дела кои ракометарот задолжително ги „лајкува“.

ФОТО:ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/ДЕНИЦА.КО

Информација за свадба во биска иднина, се уште нема, но веројатно бараот наскоро ќе изненади и со датум.

Извор: vistina.com.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close