ЗАБАВАЛАЈФСТАЈЛМУЗИКАЏЕТСЕТ
Trending

Грст честитки од македонските и регионалните ѕвезди пристигнаа на адреса кај Дарко Димитров

Македонските јавни личности, но и мнгоубројни познати од регионалнта музичка сцена често доаѓаат на адреса кај македонскиот мајстор за уметничко дело, композиторот Дарко Димитров.

Тамара Тодевска, Лина Пејовска, Наташа Беквалац, Емина Јаховиќ, па се до Анастасија Ражнатовиќ  знаат да се најдат во студиото на Дарко каде се чека ред за нов хит.

И кога новата песна ќе биде објавена, познатите ја споделуваат на своите профили на социјалните мрежи, а Дарко како композитор може да биде горд бидејќи песните бројат по милионски прегледи.

Меѓутоа, деновиве на адресата на Димитров пристигнаа многу честитки по друг повод.

Имено, композиторот вчера го славеше 47 роденден, па неговите соработници, пријатели, колеги како од Македонија, така и од регионот упатија искрени честитки со желби за здравје, успех и среќа.

Македонската пејачка Лина Пејовска објави заедничка фотографија, а во описот напиша:

„Среќен роденден на кралот за правење на музика. Те сакам“.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/ДАРКОДИМИТРОВ

Честитки пристигнаа и од Бостон, од Ања Ветерова.

Даниела Кариќ исто така го честиташе роденденот на Дарко

„Среќен роденден на нашиот драг пријател Дарко“.

ФОТО: ПРИНТКСРИН/ИНСТАГРАМ/ДАРКОДИМИТРОВ

„Happy birthday man“ напиша и Филип Божиновски.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/ДАРКОДИМИТРОВ

Честитки пристигнаа и од хрватската пејачка Јелена Розга.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/ДАРКОДИМИТРОВ

Aлександар Тарабунов..

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/ДАРКОДИМИТРОВ

Кон честитките се приклучи и Тамара Тодевска која често соработува со Дарко.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/ДАРКОДИМИТРОВ

Српската пејачка Каја Остојиќ преку својот „Инстаграм“ испрати честитки:

„Среќен роденден, остани секогаш толку скромен  и најстрашниот продуцент“.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/ДАРКОДИМИТРОВ

Ни Анастасија Ражнатовиќ не го заборави Дарко, па напиша:

„Среќен роденден Даре. Да си жив, здрав, уште 100 години“.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/ДАРКОДИМИТРОВ

Веруваме дека на Димитров му поласкале убавите и искрени пораки за овој важен ден, а очекуваме и дека композиторот во 2020 ќе продолжи да прави песни за најпознатите ѕвезди.

Извор: vistina.com.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close