МАКЕДОНИЈАНОВОСТИ

Облачно со повремен снег на повисоките места

Скопје, 19 јануари 2020 (МИА) – Времето во земјава ќе биде променливо облачно, на повисоките места и на планините во западните делови со повремен слаб снег.

Ќе дува слаб, кон крајот на денот долж Повардарието и умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од -2 до -6 степени, а утринската температура  од 2 до 7 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб умерен северен ветер.

Утринската температура ќе достигне до 2 степени, а дневната температура до 4 степени.

Извор: kajgana.com

Leave your vote

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close