ЛАЈФСТАЈЛМОДА И УБАВИНА

ДОКАЖАНО ОД СТРАНА НА ЕКСПЕРТИ: ОВОЈ ПРОИЗВОД ДАВА СОВРШЕНА КОЖА И БЛЕСКАВА КОСА

Неодамна, бројни западни извори објавија материјали за тајната за убавината на Викторија Бекам.

Се работи за тоа што помога за да се задржи кожата во совршена состојба – мазна и блескава. Како што се испостави, Викторија Бекам се потпира не само на високо квалитетна козметика и професионална грижа, туку и … се фокусира на посебна диета.

Главниот производ одговорен за здравјето на кожата и косата беше … лосос. Богат со незаситени масни киселини, Омега-3 и Омега-6, помага во одржување на влага во епидермисот, спречува појава на брчки, се бори против пигментацијата и губење на еластичноста, ги елиминира воспалителните манифестации.

Уште еден важен бонус – редовната употреба на лосос има позитивен ефект врз косата, ја зацврстува и ја прави поблескава!

Бидејќи кај нас цената на овие риби го надминува просечниот буџет, составивме список на производи во кои содржината на омега киселините е исто така многу пристојна.

Откриваме подолу!

Масло од ленено семе

Семе од лен

Ореви

Извор: srekja.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close