ДЕЦА И СЕМЕЈСТВОЛАЈФСТАЈЛЏЕТСЕТ
Trending

Тамара Тодевска го „прекрши“ правилото на Катарина Ивановска: Случајно или намерно го покажа лицето на малата Кира (фото)

Нашата позната манекенка Катарина Ивановска зимскиот период го минува заедно со семејството во својата вила на снежното Маврово.

Деновиве им станаа поинтересни, бидејќи на гости им дојдоа пријателката, Тамара Тодевска, заедно со сопругот и децата, па така здружени со 4 деца, денот и ноќта не може да им бидат позабавни и поисполнети.

Катарина уште откако стана мајка за првпат со синчето Вања, не сакаше да го открива неговото лице, односно идентитетот, а иако веќе е потпораснато момченце, мама Кате е резервирана по тоа прашање.

Откако ја роди и ќеркичката Кира, праксата за криењето на лиценцето продолжи…

За нејзината пријателка пак, Тамара Тодевска, наследниците Хана и Дарен веќе и се добро познати на јавноста, бидејќи мама Тамара редовно ги покажува на социјалните мрежи.

Случајно или намерно, таа го „прекрши“ правилото на Катарина и објави како изгледа второто бебе на манекенката, додека се дружеа заедно во вилата на Маврово, а  особено забавно и беше на Хана која очигледно веќе си има омилена другарка.

Малата Кира засега многу потсетува на нејзиното братче Вања, а дали кога ќе потпорасне повеќе ќе личи на мама или на тато, останува времето да покаже.

Извор: vistina.com.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close