ДЕЦА И СЕМЕЈСТВОЛАЈФСТАЈЛ

Не знаеме кој од македонските ракометни голмани ќе брани, но знаеме кој најсилно ги поддржува Никола и Борко (фото)

Македонската ракометна репрезентација моментално се наоѓа во Австрија, каде што се одржува Европското првенство 2020.

Македонските ракометари вечерва со почеток во 18:15 ќе ги одмерат силите со домаќинот Авастрија.

Tие ќе го дадат својот максимум за да и донесат втора победа на Македонија и ќе го остват срцето на терен, а особено значење ќе бидат и голманите кои ќе треба да го бранат секое шутирање на противникот.

Борко Ристовски и Никола Митревски се покажаа како одлични ракометни голмани трудејќи се да забележат што повеќе одбрани.

ФОТО: ИНСТАГРАМ

Иако во претходните натрпевари наизменично се менуваа, за натпреварот со Австрија не знаеме кој ќе брани, дали Никола, дали Борко, но знаеме кој ги поддржува, односно нивните сопруги.

Имено, Митревски е во брак со сопругата Елена Митревска која воедно и е негова најголема поддршка, а заедно од бракот ја имаат ќерка и син.

Во продолжение погледнете како изгледа сопругата и децата на Никола.

ФОТО: ФЕЈСБУК/НИКОЛА МИТРЕВСКИ/ ЕЛЕНА МИТРЕВСКА

ФОТО: ФЕЈСБУК/НИКОЛА МИТРЕВСКИ/ ЕЛЕНА МИТРЕВСКА

ФОТО: ФЕЈСБУК/НИКОЛА МИТРЕВСКИ/ ЕЛЕНА МИТРЕВСКА

ФОТО: ФЕЈСБУК/НИКОЛА МИТРЕВСКИ/ ЕЛЕНА МИТРЕВСКА

ФОТО: ФЕЈСБУК/НИКОЛА МИТРЕВСКИ/ ЕЛЕНА МИТРЕВСКА

ФОТО: ФЕЈСБУК/НИКОЛА МИТРЕВСКИ/ ЕЛЕНА МИТРЕВСКА

Од друга страна, Николина Ристевска  и синчето Душан се најголема поддршка на Борко Ристески, а тие се и во Виена од каде го поддржуваат голманот.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/НИНАРИСТОВСКА

Нина е во дрес навиваат од трибините, а на социјалните мрежи се пофалија со едно заедничко „селфи“ и истакна дека е горда на сопругот.

ФОТО: ПРЕИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/НИНАРИСТОВСКА

Нина слободното време во Виена го искористи исто така и за прошета и да ги види интересните знаменитости на оваа метропола која со години е магнет за туристите.

ФОТО: ИНСТАГРАМ

ФОТО: ИНСТАГРАМ

Николина и Борко го имаат синот Душан, а во јануари оваа година прославија годишнина од бракот.

За потсетување, Македонија победи против Украина, а изгуби од репрезентацијата на Чешка.

Извор: vistina.com.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close