РАКОМЕТСПОРТ

Сите комбинации за пласман во следната фаза: Ако Чешка загуби, можеме и со нерешено

Maкедонија утре ќе игра клучен натпревар за пласман во следната фаза против Австрија.

Ние имавме прилика со победа против Чешка да обезбедиме пласман во следната фаза, меѓутоа тоа не се случи бидејќи Чесите беа подобри од нас и не победија, па сега ќе мораме до следната фаза по потешкиот пат.

За пласман во следната фаза во последното коло имаме неколку ситуации кои ни одговораат.

Еве ги сценаријата кои ни одговараат.

– Победа против Австрија со два гола разлика.Победа против Австрија со еден гол разлика, но под услов да постигнеме повеќе од 31 гол.

– Победа над Австрија со 31:30 и Чешка да не ја победи Украина со повеќе од еден гол разлика.

– Победа над Австрија од 31:30 и Чешка да ја победи Украина со 26:25, па потоа да имаме среќа во ждрепката

– Било каква победа над Австија ако Чешка не ја победи Украина

– Нерешено против Австрија под услов Чешка да изгуби од Украина

Извор: sportski.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close