БИЗНИСМАКЕДОНИЈАНОВОСТИ

ВМРО ДПМНЕ попушти: Пратениците на СДСМ успешно го изгласаа покачувањето на пензиите

Денеска во Собранието, по постигнат договор меѓу власта и опозицијата се изгласаа неколку закони од областа на финансиите, земјоделието и здравството. Еден од нив е и Законот за зголемување на пензиите.

-Законот за зголемување на пензиите штотуку го изгласавме. Секој пензионер од јануари ќе добие повисока пензија за 700 денари, напиша пратеникот Мухамед Зекири на фејсбук.

Извор: centar.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close