ВЕЛЕСЗАБАВАМУЗИКАНОВОСТИ
Trending

Џенан Лончаревиќ воодушевен од нашата Мими Јовановска: Таа има сè што треба да има една пејачка (ВИДЕО)

Пофални зборови упати и Ѓорѓе Давид, кој кажа додека пееше Јовановска накратко искоментира дека таа има се.

Познатиот српски пејач Џенан Лончаревиќ ја испофали нашата млада пејачка Мими Јовановска која се натпреварува во едно од најпопуларните музички шоуа во регионот „Ѕвездите на Гранд“.

Лончаревиќ беше во специјалното жири и уште во првите неколку секунди кога ја слушна Јовановска го даде својот глас.

– Таа има сè што треба да има една пејачка. Има добар фалсет, добра динамика – рече познатиот пејач по настапот на Мими.

Пофални зборови упати и Ѓорѓе Давид, кој додека пееше Јовановска накратко искоментира дека таа има се.

Инаку Мими ќе биде во тимот на Лончаревиќ, па и во иднина ќе имаме прилика да ја гледаме на сцената на „Ѕвездите на Гранд“.

Погледнете го нејзиниот настап на 1:49 минута.

Извор: slobodenpecat.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close