СПОРТФУДБАЛ

Солскјер доби неограничен буџет, во јануари тргнува по 4 играчи

Манчестер Јунајтед во зимскиот преоден рок ќе се обиде да се засили во обид да ја спаси сезоната.

Управата на „Црвените ѓаволи“ одлучи на тренерот Оле Гунар Солскјер да му даде одврзани раце кога станува збор за засилувањато во зимскиот преоден рок. Лошите игри, лошите резултати и пласманот на средината од табелата го запали црвениот аларм во тимот од „Олд Трафорд“.

Солскјер на својата листа веќе има четворица, од кои, интересно, ниту еден не е дефанзивец и покрај тоа што одбраната на Јунајтед е килава и сезонава прими 22 гола на 18 натпревари.

Веќе се остварени разговори со норвешкото тинејџерско чудо Ерлинг Браут Холанд кој растура играјќи за австриски Салцбург. За него ќе имаат конкуренција бидејќи пола Европа го мерка, а најголем интерес има пројавено Барселона.

Останатите тројца се играчи од средниот ред. Се работи за Џејмс Медисон од Лестер, Џек Грелиш од Астон Вила и Диклан Рајс од Вест Хем. Можеби тешко дека Лестер ќе го пушти Медисон, но затоа пак другите двајца се реални трансфери.

Извор: kajgana.com

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close