ЉУБОВ И СЕКС
Trending

Пет работи што мажите ги прават само кога се вљубени

Вистинскиот маж се плаши дека ќе ја загуби жената што ја сака и не се плаши тоа да го признае.

Иако понекогаш во некои ситуации мажите ни се чинат бесчувствителни и себични, љубовта е таа магија што ќе ги промени и ќе ги претвори во чувствителни лица.

Доколку некогаш сте се прашале како ќе се однесува некој маж што е вљубен и што ќе промени кај себе си и како ќе се однесуваат кога ќе ја најдат жената на својот живот, еве можност тоа да го дознаете во продолжение:

Ќе сфати колку е среќен и ќе се труди тоа да го покаже
Вистинскиот маж има искуство и кога ќе запознае некоја девојка што му одговара ќе се труди да ја задржи по секоја цена и ќе биде среќен поради тоа што конечно ја нашол онаа вистинската.

Покажува колку навистина му значи
Без разлика на тоа што мажите често ги обвинуваме дека не покажуваат доволно чувства, кога ќе ја запознаат онаа вистинската тогаш ништо нема да кријат. Ниту љубомората, ниту восхитот, ниту онаа насмевка, ниту искрите во очите… Со сите мали знаци ќе покажат колку е среќен што ја нашол жената на својот живот!

Се плаши дека ќе ја загуби саканата личност
Да, вистинскиот маж се плаши дека ќе ја загуби жената што ја сака и не се плаши тоа да го признае.

Ќе се потруди да и пружи се’ што може
Мажот што ја обожава својата поубава половива ќе сака да и’ пружи се’ што е во негова моќ. Тој сака неговата избраничка да се чувствува како кралица и ќе се труди никогаш да не и’ недостига љубов, внимание и почит.

Не може да смисли причина зошто понатаму би чекал
… Тоа е мигот кога сака да каже и да покаже колку му значи избраничката и зошто таа е вистинската за него. Кога знае дека ја нашол вистинската личност, тој сака да ја направи своја!

Извор: нетпрес.ком.мк

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close