НОВОСТИСВЕТ

Украдена елката на пожарникарите во Германија

Засега непознати лица ја украле накитената новогодишна елка на градската пожарникарска служба во едно место во западниот дел на Германија.

Елката била однесена заедно со светилките и други украси, соопшти полицијата на Мајан, наведувајќи дека кражбата се случила во раните утрински часови во средата.

Крадците ги исекле каблите на светилките и ја земале четири метри високата новогодишна елка која била поставена пред пожарникарската служба во близина на Бело, град со околу 1.500 жители.

Со оглед на големината на дрвото, полицијата верува дека повеќе луѓе биле вклучени во кражбата.

Полицијата ги повика потенцијалните сведоци да пријават ако знаат нешто за случајот./Makfax

Изор: centar.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close