СПОРТФУДБАЛ

Црвена ѕвезда на Маракана прими гол од половина терен

Црвена ѕвезда денеска го победи тимот на Чукарички со 3:1, но средбата од шестото коло на српската Суперлига ја одбележа единствениот гол на гостите на Маракана.

Се играше 24-тата минута кога играчот за врска на Чукарички Лука Стојановиќ го постигна голот на неговата кариера и тоа од половина терен.

Стојановиќ го фати неподготвен Милан Борјан, откако виде дека голманот на Ѕвезда е премногу излезен напред.

Следеше ракета од половина терен што заврши во голот заедно со Борјан – гол каков што ретко се гледа и на највисоко ниво.

Извор: kajgana.com/

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close