РАКОМЕТСПОРТ
Trending

Лазаров е лидер на Македонија, но и европска ѕвезда: Колку гола ќе даде на ова европско? (ВИДЕО)

До почетокот на Европското ракометно првенство во Австрија, Шведска и Норвешка има уште еден месец.

Од овој турнир дел ќе бие и Македонија и на ова првенство ќе се обидеме да оставиме нов силен белег. Лидер на нашата репрезентација, но и една од најголемите ѕвезди на турнирот ќе биде нашиот капитен Кире Лазаров. Лазаров е рекродер по број на голови на едно европско првенство, па сега ЕХФ се прашува:

„Колку гола ќе даде Лазаров на ова ЕП?“

Извор: sportski.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close