ЛАЈФСТАЈЛЏЕТСЕТ

Тања Савиќ два месеци била на лекови, па морала да донесе важна одлука

Пејачката Тања Савиќ изминатите два месеци била на лекови бидејќи не била во најдобра здравствена состојба.

Иако, во овој период го прославува успехот кој го достигна со нејзините нови песни и што конечно се врати на музичка сцена, сепак прославувањето било прекинато поради нејзиното здравје.

ФОТО: ИНСТАГРАМ

Таа изјави дека за своите успеси не наздравува со алкохол, а сега објасни и зошто:

„Имам одличен повод за славење, но моментално не пијам алкохол. Не пијам бидејќи два месеци бев на антибиотици, па престанав да пијам. Ме „зезаше“ гласот бидејќи никогаш не спијам, но ќе помине“ изјави Савиќ за „IDJTV“ и додава:

„Сепак, се испадна добро бидејќи ослабнав. Само исфрлете го алкохолот и тоа е тоа“ вели Тања.

ФОТО: ИНСТАГРАМ

За потсетување, неодамна папараците ја уловија пејачка како плаче пред својата зграда, а по тој повод таа се огласи истакна дека како и секој нормален човек и таа има проблеми и не е секогаш се во ред.

Извор: vistina.com.mk

Leave your vote

2 points
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close