МАКЕДОНИЈАНОВОСТИ

Метеоролозите најавуваат многу дожд, а доаѓа и снегот: Детална прогноза за следните 4 дена

Утре претпладне времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, а во текот на денот облачноста ќе се намалува. Во недела и понеделник ќе има преодно стабилизирање на времето со магла по одделни котлини.

Нови врнежи од дожд, а на планините од снег се очекуваат од вторник.

Прогноза за 08.12.2019
Минимална температура: -2°C до 6°C
Максимална температура: 8°С до 15°C
Сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Прогноза за 09.12.2019
Минимална температура: -4°C до 4°C
Максимална температура: 7°C до 14°C
Сончево со умерена облачност, претпладне со појава на магла по одделни котлини.

Прогноза за 10.12.2019
Минимална температура: 1°C до 7°C
Максимална температура: 7°C до 12°C
Променливо облачно со повремен локален дожд, на планините снег. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец.

Извор: centar.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close