НАЈСКАПАТА ЧАНТА НА СВЕТОТ КОЈА ВРЕДИ РЕКОРДНИ 3.8 МИЛИЈОНИ АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ


Diamond Wallet Mouawad 1001 Nights во моментов е најскапата чанта на светот и ја задржува позицијата во Гинисовиот рекорд од 2011 година. Рачно изработената чанта е направена од 18-каратно злато и има 105 жолти дијаманти, 56 розови дијаманти и 4.356 безбојни дијаманти. На занаетчиите им се потребни 8 800 часа за да го создадат ова ремек дело, кое беше продадено минатата година на аукцијата Кристи во Хонг Конг.

ВМЕТНИ РЕАКЦИЈА
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
loading...
Previous ДОМА СО ЛЕА: Колку често велам не?
Next Лепа Брена проговори за Југославија и нејзината песна „Југословенка“(ФОТО+ВИДЕО)

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *