Едита Арадиновиќ направи драстична промена – сега не личи на себе ама потсетува на Ким Кардашијан (фото)


Српската пејачка Едита Арадиновиќ со години наназад има темно смеѓа боја на коса, по која беше и препознатлива.

Меѓутоа, сега таа се одлучила за драстична промена, поради која коментарите не престануваат да се редат.

ФОТО: ЕДИТА АРАДИНОВИЌ/ИНСТАГРАМ

Именом таа на изненадување на сите, својата долга темна коса ја обои во платинесто руса, што многу го промени нејзиниот досегашен изглед.

ФОТО: ЕДИТА АРАДИНОВИЌ/ИНСТАГРАМ

Она што многумина забележаа е дека Едита изгледа и како да имала корекција на лицето, а доста потсетува и на светски познатата старлета Ким Кардашијан.

ФОТО:КИМ КАРДАШИЈАН/ИНСТАГРАМ

Извор: vistina.com.mk

ВМЕТНИ РЕАКЦИЈА
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
loading...
Previous СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2. ДЕКЕМВРИ 2019 ГОДИНА
Next ЌЕ ВЕ ПOЛA3AТ MOPНИЦИ: Орел со големина на човек е нaјмоќната птица во светот

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *