Фотографот Дик ван Дујн направи неколку неверојатни слики од верверичка


„Она што најмногу го сакам есенските прекрасните бои. Навистина ми се допаѓа кога сум во можност да фотографирам животно со тие бои во позадина “, изјави фотографот Дик ван Дујн за„ Bored Panda “во деталното интервју, за време на кое зборуваше за неговите најнови сензационални фотографии, во кои играат верверички во водата со ореви.

Сликите на Ван Дујин ја презентираат невидена убавина на природниот свет и неговите вештини за фотографирање на животни, особено верверички, се легендарни. Уште еднаш, ван Дујјн прави наслови во весниците со неговите неверојатни нови фотографии со од верверички и величествени слики од животни кои ја доловуваат суштината на Есента.

ВМЕТНИ РЕАКЦИЈА
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
loading...
Previous СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28. НОЕМВРИ 2019 ГОДИНА
Next Креативните таленти ја прават разликата

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *