Три генерации: Катарина Ивановска позираше заедно со мајка си и својата мала наследничка, ќеркичката Кира (фото)


Според некои традиционални сфаќања, новороденото бебе не се изнесува од дома 40 дена, а потоа му се пее молитва во црква кога ќе биде подготвено за таканареченото запознавање со останатите.

Макекенката Катарина Ивановска пред неполн месец стана мајка по вторпат и на свет ја донесе ќеркичката Кира, а веќе таа и мама се заедно во прошетка.

На Катарина не и требаше да помине многу време за таа да се активира и да ја изненсе својата малечка наследничка надвор и да ја замеша меѓу народ,а да ја заобиколи праксата на повеќето мајки, особено во регионот.

 

Викендов излегоа низ прошетка нис старата скопска чаршија заедно во баба Вера, мајката на Катарина, која за фотогорафијата напиша: „Три генерации, баба, мајка, ќерка на семеен викенд“, пишува македонската убавица која неодамна во едно интевју изјави дека заслужувала да има девојче кое ќе ја наследи.

За професијата никогаш не се знае какви афинтитети ќе покажат децата ама за убавината веруваме дека Кира ќе биде како мама.

Извор: vistina.com.mk

loading...
Previous Цела сала пееше заедно со Тамара на „Макфест“, а таа со солзи во очите! (фото)
Next ОПАСНО МИСТЕРИОЗНИ: ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ИМААТ ДВЕ ЛИЦА И НАЈТЕШКО МОЖЕТЕ ДА ГИ ПРОЧИТАТЕ

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *