ЗАБАВАМУЗИКА

Тамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ снимаат дует? (фото)

Сестрите Тамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ важат едни од попознатите македонски пејачки, а тоа не е чудно кога потекнуваат од музичко семејство.

Едната живее на скопска адреса, а другата е постојано на релација Белград – Скопје, но секогаш се поддршка една на друга.

И двете зад себе имаат успешна кариера, многубројни хитови, фанови кои ја слушаат нивната музика.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/1ТВ

И Тамара и Тијана имаат учествувано на Евровизија, а во тие моменти се бодреа заедно.

По „Евровизија“ каде Тодевска постигна исторски успех за Македонија, таа најави дека следува светска доминација и дека следуваат нови песни.

Кога станува збор за дует на двете сестри, тие досега неколку пати објаснија дека едвај чекаат да снимат заедно песна, но пред се треба да се најде добро и  квалитетена песна која ќе им одговара на двете.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈТУБ

Па, дали и дојде тој ден?

Имено, Дапчевиќ на својот „Инстаграм“ објави фотографија од неа и Тамара од студиото на Дарко Димитров, а во описот напиша:

„Со Тамара снимивме дует“, а во описот и додаде смајли за смеење, па дали се пошегува или навистина двете пејачки ќе ги вкрстат вокалите и направат хит останува да видиме.

ФОТО: ПРИНТКСРИН

Извор: vistina.com.mk

ВМЕТНИ РЕАКЦИЈА
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close