Гром удрил во авионот на Дачиќ над Словенија


Гром удрил во авионот со кој шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, летал за Словенија. Според српските медиуми, молњата удрила додека авионот бил над Љубљана.

Ударот на гром предизвикал паника, но за среќа инцидентот поминал без последици, а пилотот слетал на најблискиот аеродром во Словенија. Дачиќ го продолжил патот кон Блед каде ќе учествува на Стратешкиот форум.

„Се слушна мала експлозија, се виде одблесок. Но, никој ништо не ни може“, изјавил Дачиќ за „Курир“.

Силно невреме синоќа ги погоди Словенија и Хрватска, каде за само два часа биле забележани повеќе од 20.000 молњи.

Извор: centar.mk

loading...
Previous „Леле, исти сте“: Лина Пејовска покажа од кого ја наследила својата убавина (фото)
Next Откриена црна дупка која не треба да постои

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *