ЗАБАВАМУЗИКА

Мама Анабела ја отпеа песната на Луна, а сите коментираат само едно (видео)

Новопечената пејачка Луна Ѓогани неодамна го објави својот прв сингл, насловен „Девети круг“.

Иако не успеа да го добие првото место на Jутјуб трендинг листата, поради повеќенеделната доминација на соработката со Сенида, Џала Брат и Буба Корели, таа несомнено има песна која се слуша во целиот регион.

откако бесната беше промовирана се шпекулира дали Луна всушност ја пее или дали некој друг го сторил тоа, а се смоменуваше и Антониа Гиговска која ги бее придружните вокали.

ФОТО:ИНСАТГРАМ

Нејзината мајка, Анабела Атијас со години плива во музичките водите, а Луна на Инстаграм сподели како звучи „Девети круг“ во нејзина изведба.

Во коментарите подолу, следбениците на Луна главно рекоа дека навистина им се допаѓа начинот на кој Анабела ја пее песната и дека можеби таа требало да ја сними, а сами процените на која подобро и „лежи“.

 

 

View this post on Instagram

 

Moja majka ❤️ #devetikrug #lunadjo @anabelci

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

Извор: vistina.com.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close