Мама Анабела ја отпеа песната на Луна, а сите коментираат само едно (видео)


Новопечената пејачка Луна Ѓогани неодамна го објави својот прв сингл, насловен „Девети круг“.

Иако не успеа да го добие првото место на Jутјуб трендинг листата, поради повеќенеделната доминација на соработката со Сенида, Џала Брат и Буба Корели, таа несомнено има песна која се слуша во целиот регион.

откако бесната беше промовирана се шпекулира дали Луна всушност ја пее или дали некој друг го сторил тоа, а се смоменуваше и Антониа Гиговска која ги бее придружните вокали.

ФОТО:ИНСАТГРАМ

Нејзината мајка, Анабела Атијас со години плива во музичките водите, а Луна на Инстаграм сподели како звучи „Девети круг“ во нејзина изведба.

Во коментарите подолу, следбениците на Луна главно рекоа дека навистина им се допаѓа начинот на кој Анабела ја пее песната и дека можеби таа требало да ја сними, а сами процените на која подобро и „лежи“.

 

 

View this post on Instagram

 

Moja majka ❤️ #devetikrug #lunadjo @anabelci

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

Извор: vistina.com.mk

loading...
Previous Цеца во оваа зграда живееше пред да се омажи за Аркан, а еве што велат соседите за она што и се случувало во тоа време
Next Марина на Дарко Лазиќ ја натегна тангата за убаво да се види колку е згодна по бременоста (фото)

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *