„Не ми треба филтер и баш ми е гајле“: Ваква не сте ја виделе – Јована Стојменовиќ во бикини издание (фото)


Таа е вистинска дама која секое утро ги води гледачите низ утринската програма „Ја сакам Македонија“. ТВ водителката Јована Стојменовиќ освен на телевизија, понекогаш можеме да ја видиме и како чекори на модните писти, љубов која остана перманентна кај неа.

Јована периодов одмора од рабата и ги полни батериите на летен одмор во грција, од каде на својот Инстаграм профил сподели неколку фотографии на кои е приложена нејзината летна уживанција.

ФОТО:ИНСТАГРАМ/ЈОВАНА СТОЈМЕНОВИЌ

Иако е манекенски градена, Јована секогаш е умерена во однос на изгледот, а овој пат преку најновите летни фотографии следбениците имаа можност да ја видат во бикини издание.

ФОТО:ИНСТАГРАМ/ЈОВАНА СТОЈМЕНОВИЌ

–Не ми треба филтер и баш ми е гајле, пишува Јована за фотографијата каде позира оптегната под сонцето.

ФОТО:ИНСТАГРАМ/ЈОВАНА СТОЈМЕНОВИЌ

Во време на дигитална прогресија, се повеќе гледаме обработени фотографии, но убавата Јована го направила вистинскиот избор, бидејќи би било штета да ја коригира убавината која и е од Бога дадена.

Извор: vistina.com.mk

loading...
Previous СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 21. АВГУСТ 2019 ГОДИНА
Next Ѓоле Ѓогани жестоко го нападна Огњен Амиџиќ, а водителот ладно му спушти објавувајќи еден негов СМС! (ФОТО)

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *