ЗАБАВАЛАЈФСТАЈЛМУЗИКАЏЕТСЕТ

Луна Џогани јавно и поласка на Антониа Гиговска: „Цел ден, браво“ (фото)

Младата македонска пејачка Антониа Гиговска учествуваше во регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички – алл старс“.

На сцената на „Пинк“ таа уште еднаш го покажа својот талент за пеење и музика, а на многумина им беше фаворит за победа.

Иако Гиговска не го освои првото место многумина ја нарекоа и морален победник.

Токму учеството во „Пинкови ѕвездички – алл старс“ и отвори нови врати кон музичкиот пат.

 

 

View this post on Instagram

 

One of my favourite perfomances.. TAG @ladygaga ⚡

A post shared by Antonia Gigovska (@antoniagigovskaa) on

Имено, Антониа и ги снимаше придружните вокали на победничката на „Задруга 2“, Луна Џогани која одлучи по победата на шоуто да започне музичка кариера.

Луна пред некое време беше во Скопје каде што ја сними својата песна која ќе излезе на 15 август, а во неа учество има и македонското девојче.

Антониа досега неколку пати истакна дека не и пречи тоа што снимила придружни вокали на реалити ѕвездата и дека таа само професиоанално си ја завршила работата.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/АНАТОНИАГИГОВСКА

Од друга страна, Џогани имаше само пофални зборови за Антониа и нејзините вокални способности.

Меѓутоа, деновиве Луна не се штедеше повторно да и поласка на Гиговска и тоа на социјалните мрежи.

Имено, на „Инста стори“ , Луна ја сподели песната од Антониа – „Могли сме од двоје“, а во описот на видеото напиша: „Цел ден – браво Антониа“ и поласка Луна на македонското девојче истакнувајќи дека цел ден ја слуша нејзината песна.

ФОТО: ИНСПИРАЦИЈА/ПРИНТСКРИН/ЛУНАЏОГАНИ

За потсетување, многумина ја споредија нејзината нова песна со песната „Ране“ на Анастасија Ражнатовиќ.

Имено, во интервју за „Бекстејџ“, Гиговска истакна дека подготвува нова песна која ќе излезе во блиска иднина.

Извор: vistina.com.mk

ВМЕТНИ РЕАКЦИЈА
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close