ХОРОСКОП

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 10-11. АВГУСТ 2019 ГОДИНА

Близнаците имаат многу обврски, Бикот ќе слушне нови вести, Јарецот има поволен викенд за започнување нов бизнис, Рибите не се подготвени за врска.

ОВЕН

Ве очекува добра атмосфера со соработниците. Заедно можете да остварте позитивни пресврти. Можноста да влезете во нова врска наскоро се отвора. Ќе бидете задоволни од љубовните промени. Нема проблем со здравјето.

БИК

Некои нови вести наскоро ќе слушнете, а тие информации кои доаѓаат до вас се пресудни за значењето на деловните одлуки. Доколку сте во врска, може да очекувате дека партнерот ќе биде нерасположен викендов. Би ви годела масажа.

БЛИЗНАЦИ

Имате многу деловни обврски и преоптеретени сте. Денешниот ден ви носи голема количина стрес на работа. Посакувате емотивни промени, но мрзеливи сте и не преземате сѐ уште ништо. Зголемете го внесувањето на витамините и течностите.

РАК

Може да очекувате стабилна состојба кога станува збор за работата. Не ве очекуваат промени во наредниот период. Доколку се препуштите на емоциите може да очекувате убав викенд со саканата личност. Водете сметка за очите.

ЛАВ

Ве очекуваат промени на деловно поле, дури и ако сами не ги иницирате. Со саканата личност имате многу променлив однос, комуникацијата од ден на ден е сѐ полоша. Полека се ладите еден од друг. Мали проблеми со органите за варење.

ДЕВИЦА

Ве очекува можност да ги реализирате промените кои на кои се надевавте долго време. Не ги потиснувајте своите емоции, бегањето од нив не може да донесе напредок. Проблеми со дишните патишта.

ВАГА

Можно е да дојде време да прифатите поголема одговорност и малку повеќе да се заземете за својот став. Ве очекува стабилна ситуација со саканата личност. Не сте подготвени на поголеми промени на ова поле. Проверете крвна слика.

ШКОРПИЈА

Не е поволен момент за поголеми ризици на ова поле. Избегнувајте вложувања или поголеми трансакции денес. Многу сте посветени на тоа да остварите семеен мир и стабилност со личноста која ви се допаѓа. Можна е вртоглавица.

СТРЕЛЕЦ

Ве очекува успех кога станува збор за работата. Може да се надевате на позитивни околности на ова поле. Имате голема шанса да влезете во љубовна врска која може да стане многу сериозна. Спортувајте.

ЈАРЕЦ

Поволен викенд за почеток на нова работа или соработка која би можела да води до успех. Ве очекува голема љубов со нова личност. Во вашиот живот сега влегува личноста за која сте сонувале претходно. Добро се чувствувате.

ВОДОЛИЈА

Следи можност да ги покажете своите способности на деловно поле и да доживеете позитивни промени. Доколку имате планови за основање семејство, заедница со саканата личност – сега е поволен период за тоа. Нема нагласени проблеми.

РИБИ

Имате среќа на деловно поле. Може да очекувате многу добри промени во иднина. Ви се додворува личност која во вас не буди преголеми емоции. Сега не сте подготвени за врска. Спортувајте!

Извор: srekja.mk

ВМЕТНИ РЕАКЦИЈА
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close