ЉУБОВ И СЕКСХОРОСКОП

ОВИЕ 3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ГИ ОЧЕКУВА РОМАНТИЧЕН АВГУСТ: ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА МНОГУ СТРАСТ!

Летото е познато по љубовните авантури, но кога станува збор за следните три хороскопски знаци – тие ќе го имаат најдоброто лето досега!

Овен: Флертувате повеќе од било кога

Со Сонцето, Марс и Венера во вашата петта куќа на романтиката, харизмата и страста, поголемиот дел од месецот ќе бидете похаризматични од било кога. Но, кога ќе се преселат планетите во вашата шеста куќа, во текот на сезоната на Девицата, ќе имате бројни можности за секојдневна љубов. Одите во теретана? Бидете подготвени бидејќи никогаш не се знае кого ќе запознаете!

Водолија: Се чувствувате поромантично од обично

Покрај својата репутација на премногу независен партнер, најмногу сакате да бидете сакани. Затоа, не се однесувајте како да не живеете за комплименти и внимание, бидејќи тоа не е вистина. Со Сонцето, Венера и Марс во вашата седма куќа на партнерството и меѓучовечките односи, ќе бидете расположени да поминете многу време со своите најблиски. Кога планетите ќе дојдат до вашата осма куќа на сексот во сезоната на Девица, точно ќе знаете како да ја искористите својата енергија.

Риби: Секојдневно чувствувате љубов

Сезоната на Лавот ја активира вашата одговорна шеста куќа во секојдневната рутина. Со Сонцето, Венера и Марс во шеста куќа ќе забележите можност за романтика на места каде што најмалку ја очекувате. Купидоновите стрели погодуваат на вообичаени места како теретана, работа, па дури и докторска ординација. Кога планетите ќе влезат во вашата седма куќа на врските и односите, во текот на сезоната на Девица ќе ја имате саканата личност покрај вас.

Извор: srekja.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close