ЗДРАВЈЕЛАЈФСТАЈЛ

5 знаци дека ви недостасува сонце

Истражувањето од Harvard School of Public Health откри дека милијарда луѓе во светот страдаат од дефицит на витамин Д. Ако избегнувате изложување на сонце, како и конзумирање на одредени видови на храна и суплементи, можно е да припаѓате во оваа неверојатна бројка.

Погледнете кои знаци укажуваат на тоа дека ви недостасува витамин Д.

Имате чести фрактури на коските
Болка во коските
Лошо расположение
Премногу се потите
Се чувствувате слабо и уморно

Извор: vistina.com.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close