Надал ја продава омилената јахта, решил да се жени (ВИДЕО)


Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал на сардинија после Вимблдон и тоа на својата луксузна јахта со интересно име „Бетовен“, која не долга 33 метри. Меѓутоа, ова му е последен одмор на истата, затоа што како што пренесуваат шпанските медиуми Надал ќе ја продава јахтата MCY76 која што ја купил 2016 година.

Поточно, популарниот тенисер планира венчавка до крајот на годината, па се решил да купи поголем брод, а цената на овој брод е 3 милиони евра.
Надал со „Бетовен“ последните три години кртарел околу островите, особено околу Мајорка од каде и што потекнува.

Неодамна за едно списание кое се занимава токму со водни пловни објекти дека престојот на море го релаксира од напорните тренинзи и натпревари. Јахтата му се наоѓа на една минута од куќата така да секогаш кога ќе посака може да заплови.

Инаку, јахтата има 4 спални соби, мастер апартман, кујна, трпезарија како и се останато што следи со овој тип на бродови.

Извор: promotor.mk

loading...
Previous Како ќе изгледаат на стари години Каролина, Елена, Калиопи, Даниел, Влатко и други
Next Затајувале данок „по Божја волја“

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *