Сурова вистина: Еве што ќе ви се случи ако не спиете доволно


Работа, стрес, секојдневни обврски, ноќни излегувања… Сето ова може да го поремети вашиот сон. Оваа видео снимка ќе ве запрепасти и ќе ве натера да ги променете навиките…

На возрасен човек, во просек потребни му се осум часа сон. Некои луѓе, меѓутоа, сметаат дека им се доволни половина помалку, па активни се по 20 часа на ден.

Оваа видео снимка ќе ви ги покаже негативните последици од недостатокот на сон…

Извор: centar.mk

loading...
Previous Каков и е љубовниот живот на Луна сите видоа, ама каква ученичка била во животот, призна самата: „Најголема оценка ми беше тројка“!
Next Невреме во Македонија – УХМР издаде метео предупредување

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *