Владан беше првото момче на Цеца, уживаат во прегратка еден на друг (ФОТО)


За најголемата фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ се знае речиси се, но малкумина знаат кој беше нејзиното прв момче. Тоа беше фудбалерот Владан Лукиќ во кого се заљуби кога имаше само 16 години. Таа беше на почетокот на кариерата, а Владан веќе играше за првиот тим на Црвена звезда.

Љубовта траеше само една година, а згасна кога Владан замина во војска. Неговата кариера иако почна добро тој често се повредуваше и мораше да прекине со фудбал н 30 години и стана директор на црвено белите.

Но, тие останаа во добри односи и пред неколку години Цеца пееше на свадбата на ќерката на Владан.

Извор: exclusive.mk

loading...
Previous Новата и втора песна на Тхе Чикс успеа да привлече огромно медиумско вниманије
Next СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 5. ЈУЛИ 2019 ГОДИНА

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *