МАКЕДОНИЈАНОВОСТИРАКОМЕТСПОРТ

ФОТО: Столе успешно опериран, може да почне со вежби и физикална

Македонскиот ракометен репрезентативец и член на Вардар, Столе Стоилов, мораше да оди на операција за да ја санира повредата на менискусот на коленото, а според последните информации за него истата е минато и може да почне со вежби.

Кружниот напаѓач пред мечот со Грција во Струмица реши да легне „под нож“, а неколку дена по операцијата се чувствува одлично. На лекарите им соопштил дека нема болка што ги отежнувала неговите активности на теренот.

Лекарите, пак, соопштија дека интервенцијата поминала во најдобар ред, а веќе од утре Столе може да почне со вежби и физикална терaпија, коишто ќе потпомогнат за побрза рехабилитација.

Извор: gol.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close