Што ќе ви се случи ако наутро испиете солена вода?


Чаша млака вода, чаша вода со мед и лимон… тоа се препорачани напитоци за утринско будење. Но, што ќе се случи со вашиот организам ако наутро испиете чаша вода со малку сол?

Да, и тоа би имало позитивни резултати за вашето тело.

Прво, помага при детоксификаcија и регенерација на телото – трикот е да ја измешате водата со чиста морска сол.

Го нормализира шеќерот во крвта; Го регулира метаболизмот; Ги зајакнува коските; Го зајакнува вашиот имунолошки систем; Помага при намалување на проширеени вени

Чаша солена вода носи нутритивна вредност и богата е со минерали, делува антибактериски, го отпушта вишокот бактерии кои би можеле да му наштетат на организмот. Ќе ви помогне со несоницата бидејќи го штити нервниот систем, но ја чисти и вашата кожа.

Извор: centar.mk

loading...
Previous ВИДЕО: Куче беше најдено како e врзано на шините
Next ОТКРИВАМЕ ЗОШТО СЀ ПОВЕЌЕ МАЖИ НЕ САКААТ ВРСКА?

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *