На кафе во Страда!


Во последно време почесто го посетувам ова познато место каде конзумирам Ладно или Топло кафе или некој освежителен пијалок. Се работи за огромен кафиќ кој е нај есклузивен во градот каде секојдневно го посетуваат различни гости. Мојето омилено место за седење е шанкот кој се наоѓа во средина. Тоа е мојето омилено место за седењње во овој огромен бар, па ако сте во план да го посетите Велес ви препорачувам да ја посетите Страда, каде покрај обичните граѓани може да се види и некоја позната личност.

Кафиќот заборавив да ви кажам ако го посетите еднаш ќе ве натера да го посетите и повеќе пати за тоа што страда е повеќе од кафич, поточно е едно прекрасно место каде што можете да уживате и да се релаксирате уз  некој од коктелите или некоје кафе или пивце.

 

loading...
Previous Разголена фотографија на Здравко Чолиќ осамна на Интернет: Не ни чудо што жените и денес лудуваат по него (ФОТО)
Next Хрватска моли за туристички работници – Ако не се најдат ќе им пропадне сезоната

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *