Ќе стане мајка по втор пат: Македонскиот модел Катарина Ивановска е бремена?


Македонскиот модел Катарина Ивановска и нејзиниот сопруг Џобе ќе станат родители по втор пат, пренесува естрадниот магазин „Ексклузив“.

Наводно, манекенката која секоја година трча на скопскиот мартон, кој оваа година е закажан за 4 мај, се откажала. Луѓето од организицијата потврдиле дека Ивановска се откажала од маратонот бидејќи е бремена.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/КАТАРИНАИВАНОВСКА

„Од познатите личности кои ќе трчаат на скопскиот маратон, само Катарина го откажа своето учество бидејќи е бремена, барем така ни кажаа на нас. Таа секоја година трча, а оваа година се откажа поради оправдани причини“ тврди извор за „Ексклузив“.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ

Од друга страна нејзините блиски пријатели останаа воздражни за оваа тема.

Инаку, Кики не се огласи по овие шпекулации и дали навистина е бремена.

За потсетување, Кики и Цобе веќе го имаат синот Вања, а дали навистина е бремена останува да почекаме и да видиме дали ќе порасне трудничкото стомаче.

Извор: vistina.com.mk

loading...
Previous Колку чини припремата за прв состанок?
Next Љупка Митрова им го сврте грбот на Грците: Панорама на Солун од високо, со струмичка позадина, одблизу! (ФОТО)

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *