Едноставен трик со кој ќе ги отстраните гребнатините од вашиот телефон


Ви откриваме еден ефикасен трик, кој брзо ќе ги отстрани непријатните гребнатини на вашиот телефон.

Се што Ви е потребно е прашак за пециво, малку вода и еден сад во кој ќе ги мешате состојките.

Помешајте ја смесата додека не стане еднаква, а потоа нанесете ја на парче ткаенина и со кружни движења нанесувајте ја на оштетениот дел од телефонот.

Потоа со крпа исполирајте го телефонот.

Пробајте го овој едноставен трик и ќе бидете задоволни од резултатот.

 

Извор: Курир.мк

loading...
Previous Миа Костова има рецепт за здравје, добар изглед и обично задоволство… по потреба! (ФОТО)
Next Малку ќе уживаме во сонцето – Спремете се за невреме

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *