Дневен хороскоп за сабота, 13.04.2019: Ден за забава,смеа, радост -Не губете време за премислување, приграбете го овој ден и излезете во пресрет на се!


Месечината е во знакот на Лав, ден за забава, расфрлување, за скапо, луксузно, предизвикувачка облека, смеа, радост, забава во најдобра смисла!Не губете време на премислување, прифатете го овој ден и излезете му во пресрет.
Денес Сонцето прави квадрат со Плутон и испраќа исклучително јака енергија која ќе помогне да најдеме сили во нас, а не бадијала да се обидуваме повторно да ја бараме надвор во нешто или во некој друг.
Секое добро!

 

Овен

Работа

Вие вложувате многу енергија во работата што ја работите, но не можете да ги постигнете сите ваши цели. Некој друг презема поголем дел од резултатите и го игнорира вашето влијание. Сепак, останете доследни во вашите намери.

Љубов

Контактирајте со вашите блиски пријатели. Важно е дека сте во позитивна средина. Партнерот искрено се грижи за вашето емоционално расположение и сака да ве задоволи.

Здравје

Проблеми со варењето.

 

Бик

Работа

Обрнете внимание на нови информации и прифатете нечија идеја. Деловните средби одат добро или во согласност со вашите проценки. Новиот успех делува како голем поттик за вашите соработници.

Љубов

Вие ги насочувате вашите позитивни мисли и чувства кон вашата сакана личност. Постои силна емоционална спона што ќе ве врати и ве поврзува со една драга личност.

Здравје
Добро се чувствувате.

 

Близнаци

Работа

Недоразбирањата кои постојат со соработниците главно се сведени на проблем во изборот на деловни цели и приоритети. Секој од соработниците сака да постигне подобра позиција.

Љубов

Кога ќе се сретнете со саканата личност, вие се однесувате премногу пребирливо или чудно и на крајот не го добивате она што го сакате. Анализирајте ги вашите грешки.

Здравје

Спијте повеќе.

 

Рак

Работа

Нема потреба да давате избрзани изјави на состанокот со соработниците, особено кога некој ве поттикнува да ги надминете вашите бизнис квалификации. Секогаш е најдобро да премолчите нешто за што не сте сигурни.

Љубов

Подобро е да го задржите она што го имате отколку да гледате во насока на интригантна личност. Некој не ги задоволува вашите критериуми.

Здравје

Главоболка.

 

Лав

Работа

Имате добри деловни идеи и сугерирате корисни решенија, но еден од вашите соработници не сака да биде обврзан со вашето влијание.

Љубов

Не дозволувајте некој да ве измами емоционално. Ви требаат подобри критериуми при изборот на блиско друштво. Добар период е пред вас, обидете се да го искористите мудро!

Здравје

Премногу сте чувствителни.

 

Девица

Работа

Не треба да се сомневате во наклонетоста на доверливите соработници, особено на лицето со кое сте поврзани со деловни и приватни интереси.

Љубов

Некој ви испраќа љубовна порака и директно ви кажува што мисли или чувствува. Ваша задача е да ја разберете оваа порака на најдобар можен начин.

Здравје

Добро се чувствувате.

 

Терезија

Работа

Вие сте инспирирани од креативни идеи и соработници ви укажуваат на корисно решение. Вашата загриженост е дека вашите идеи се вклопуваат во општи критериуми и интереси.

Љубов

Вие делувате расположено за новите емотивни предизвици, а саканото лице со нескриено воодушевување го прифаќа вашиот поттик. Искористете ја предноста од добриот период што следи.

Здравје

Добро се чувствувате.

 

Скорпија

Работа

Имате лошо претчувство за проценка на можностите за бизнис и нови настани. Состанокот или дискусијата со едно лице станува неизбежна како причина за остар деловен дијалог.

Љубов

Ако имате впечаток дека некои работи се случуваат надвор од вашето знаење или дека некој близок користи лажни изјави, немој да избрзувате. Почекајте додека не се стивнат негативните страсти.

Здравје

Можна температура.

 

Стрелец

Работа

Ви треба црта на храброст во средбата со соработниците. Дозволете си одредена количина на препотентност со намера да оставите позитивен впечаток на соработниците.

Љубов

Искрено ги искажете ги своите чувства кон некој близок и потрудете се да ги задоволите вашите заеднички желби и потреби, и вашата љубов ќе процвета

Здравје

Земајте витамини.

 

Јарец

Работа

Некој го критикува вашиот начин на работа и се обидува да ве презентира негативно пред соработниците. Анализирајте ги своите соработници поблиску и нивните реакции.

Љубов

Избегнувајте еуфорично расположение во друштво на некој близок. На ваков начин, поттикнувате нов сомнеж за вашите намери.

Здравје

Добро се чувствувате.

 

Водолија

Работа

Некои луѓе делуваат премногу провокативно, но зависи од вас да ги контролирате вашите чувства. Важно е да се дистанцирате во однос на различни ситуации или соработници кои имаат лошо влијание врз вас.

Љубов

Секогаш постои погрд дел од реалноста. Не очекувајте дека проблемите сами ќе бидат решени. Започнете ја иницијативата.

Здравје

Повеќе одете на прошетки.

 

Риби

Работа

Вие не треба да бидете оптоварени со нечиј коментар и пропуштена прилика. Тековната загуба е добар поттик за постигнување на вашите намери и да прифатите нова лекција за деловното однесување.

Љубов

Вашиот партнер точно знае што сака да постигне. Блиската личност не дозволува да користите нови изговори за одложување на заедничките планови.

Здравје

Тензија.

loading...
Previous „Паркирај го автомобилот, многу блескаш“: Возач на златно порше исклучен од сообраќајот!
Next Сексуалните фантазии на девојките во врска

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *