МУЗИКАЏЕТСЕТ

Да ви запре здивот: Анастасија Ражњатовиќ го објави новиот спот (Видео)

Долго очекуваната песна конечно излезе. Младата музичка ѕвезда Анастасија Ражњатовиќ го издаде својот вториот сингл, кој се вика „Рани“.

За да ја израдува својата публика, Анастасија последните месеци вредно работеше за да го оправда успехот на својот прв сингл „Совршен пар“. Таа песна досега има повеќе од 41 милион прегледи, а тоа беше голема гордост, но и товар за младата музичка ѕвезда.

Бидејќи требаше да ја оправда довербата на луѓето кои и ја дадоа со првиот сингл, Анастасија сакаше да биде новата песна нешто посебно.

Сакаше да биде сигурна со текстот, композицијата и спотот, кој е снимен за „Рани“ и достоен за довербата на нејзината публика.

Извор: real1fans.com

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close