Мистериозна дупка на небото: Изгледа како сцена од филм, а потоа стигна и објаснување (Видео)


Жителите на Оман и Обединетите Арапски Емирати беа збунети кога на небото забележаа чудна дупка.

Тоа изгледаше како некој да го „удрил небото“ и да оставил голема дупка во атмосферата.

На момент изгледаше како сцена од филмско сценарио, но метеорологот Ебрахим ал Џарван вели дека станува збор за природна појава.

Станува збор за „облак за бушење дупки“, кој се појавува кога капките вода во ладна состојба уште не замрзнат со кристалите на мраз предизвикан од авионите кои поминуваат низ облакот.

Погледнете подолу како тоа всушност изгледаше.

 

 

 

View this post on Instagram

 

سبحان الخالق العظيم 💙 . . ظاهرة ثقب السحابة Fallstreak Hole 17 March 2019

A post shared by (@xomahaox) on

Извор: real1fans.com

loading...
Previous Пролетен тренд - Кошули со отворен грб!
Next (Фото) Велешки – со отворено Е!

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *