ЗДРАВЈЕ

Што ќе се случи со вашиот организам ако секој ден јадете суво грозје

Сувото грозје е многу здраво за нашиот организам. Ова суво овошје е многу здраво и хранливо. Во продолжение погледнете неколку здравствени придовки ако го конзумирате секојдневно во умерени количини:

– го чисти организмот
– го чува срцето
– ги топи масните наслаги
– спречува воспалителни процеси
– ја подобрува работата на метаболизмот
– помага кај артритис и реума
– ја подобрува работата на бубрезите и белите дробови
– спречува создавање на камен во бубрезите
– помага кај бронхитис и кашлица
– го подобрува памтењето
– го успорува стареењето
– го подобрува сонот

Извор: centar.mk

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…

Close
Close