Детали од тестаментот на Дивна: Еве што ќе добие Карлеуша!


Дивна Карлеуша почина пред неколку дена, а нејзината ќерка Јелена Карлеуша со денови е неутешна, откако дозна дека мајка и починала.

Според неофицијални информации Јелена во „Ѕвездите на Гранд“ треба да се врати во рок од една недела.

Како што пишуваат српските медиуми, наскоро ќе биде поделено богатството на Дивна.

„Дивна Карлеуша нема многу имот на свое име, но засега е позната само куќата на спрат во кој живеела цел живот. Токму таа куќа сака да ја остави на своите внуки Атина и Ники. Уште не е познато на кој ќе му припадне куќата, но дефинитивно неа нема да ја добие Јелена, која всушност нема да добие ништо, зашто имаат доволно пари заработено со Душко и можат да си дозволат пристоен живот“, пишуваат српските медиуми.

Извор: real1fans.com

loading...
Previous Најстарата жена во светот има 116 години: Јапонката ја откри тајната за долговечноста!
Next Џеј Ло го промени имиџот: Многумина мислат дека сега не личи на себе (Фото)

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *