Стигна со една ружа, скриена под црниот шешир… Јелена плачеше над гробот на мајка и Дивна, два дена откако беше погребана


елена Карлеуша немо молчеше над гробот на нејзината мајка, која е погребана на 6ти март на Новите бежаниски гробишта.

Два дена откако ја испрати нејзината  мајка Дивна Карлеуша на вечен пат, Јелена го посети гробот на мајка си пред 09:00 часот.

Јелена беше облечена целата во црно, на главата носеше црн шешир и црни наочари, а главата цело време ја држеше спуштена.

Неколку минути седела покрај гробот на својата мајка, неутешна и исцрпена од болка и тага, а на мајка и и донела една црвена ружа.

 

Јелена на гробот дошла со својата тетка Даниела, која запали свеќа и остави цвеќе на гробот.

Подоцна тие се упатија  накај автомобилот, кој бил управуван од страна на Јелена и заминале.

 

Дивна Карлеуша беше погребана на 6ти март на Новите бежаниски гробишта во Белград.

Извор: real1fans.com

loading...
Previous Се огласи и Лора Турунџиева: Еве што објави за раѓањето на наследникот
Next Ова е жената со која Бекам ја изневерува Викторија: Се запознале пред една година.. (Фото)

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *