Дневен Хороскоп Петок, (8 Март, 2019)


ОВЕН

ЉУБОВ: Имате мала криза на самодовербата, но за кратко ќе помине и нема да ви пречи во љубовните активности.

РАБОТА: Очекуваат многу од вас, но вие умеете да изненадите и со повеќе.

ЗДРАВЈЕ: Пад на имунитетот.

 

БИК

ЉУБОВ: Ќе се трудите да се доближите повеќе до личноста која ви се допаѓа, но внимавајте тоа да не биде протолкувано како дрскост.

РАБОТА: Ви недостига пофалба од одредена личност, за да се чувствувате одлично на работа.

ЗДРАВЈЕ: Средете ги приоритетите.

 

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Љубовниот живот не се одвива по планот кој вие го замисливте, конците ги влече другата страна, но и тоа ви одговара.

РАБОТА: Поважен ви е мирот отколку да се истакнувате.

ЗДРАВЈЕ: Спијте повеќе.

 

РАК

ЉУБОВ: Оние кои се во врска ќе уживаат со саканата личност во мирна атмосфера, а другите ќе сонуваат за идеална љубов.

РАБОТА: Чувствувате мир и не ве загрижуваат барањата на претпоставените.

ЗДРАВЈЕ: Чувајте се од респираторни заболувања.

 

ЛАВ

ЉУБОВ: Во текот на денешниот ден ќе сфатите дека ја сакате личноста со која веќе подолго време водите длабоки филозофски разговори.

РАБОТА: Соработувајте, тоа може да донесе многу поволни и пријатни изненадувања.

ЗДРАВЈЕ: Поминувајте повеќе време во природа.

 

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Верни сте и на љубената личност и на семејството.

РАБОТА: Што и да правите, ќе го правите солидно, без пречки.

ЗДРАВЈЕ: Чувствувате сила како за двајца.

 

ВАГА

ЉУБОВ: Преку глава ви е од конфликтите со саканата личност, па ќе го искористите денешниот ден да уживате во самотија.

РАБОТА: Точно знаете како паметно да ја изиграте ситуацијата.

ЗДРАВЈЕ: Не се нервирајте.

 

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Очекувате награда за своето однесување во љубовта, но не е тоа работа, па да бидете наградувани.

РАБОТА: Ќе пропуштите интересна шанса за промена.

ЗДРАВЈЕ: Грижите ве гушат.

 

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Мудрите Стрелци чекаат подобри денови, а нетрпеливите ќе удираат со глава во ѕид очекувајќи резултати кои се недостижни.

РАБОТА: Ви годи тоа што можете да учите нови нешта.

ЗДРАВЈЕ: Бидете смирени.

 

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Ќе гледате низ розови очила, но и ќе уживате во тоа. Сепак на крај ќе биде добро.

РАБОТА: Ќе покажете креативност во вистинскиот момент.

ЗДРАВЈЕ: Не се преморувајте.

 

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Денеска ќе се водите според својата интуиција и тоа е правилна одлука.

РАБОТА: Имате одлични нови идеи, но внимавајте пред кого ги кажувате.

ЗДРАВЈЕ: Мирни сте и во добра здравствена состојба.

 

РИБИ

ЉУБОВ: Не се грижите бидејќи знаете дека ја имате љубовта на саканата личност.

РАБОТА: Успешно ќе завршите задача за која мислевте дека ќе ви треба повеќе време.

ЗДРАВЈЕ: Вежбајте повеќе.

 

Извор: exclusive.mk

loading...
Previous “Гробарот“ од Бугарија,Христо Стоичков
Next Се огласи и Лора Турунџиева: Еве што објави за раѓањето на наследникот

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *